- Laktózérzékenység, laktózintolerancia, tejcukor érzékenység, tejallergia - https://laktozerzekeny.hu -

Hogyan étkezzünk egészségesen laktózérzékenyként is? 1.

Étkezzünk egészségesen laktózérzékenyként is! [1]

Étkezzünk egészségesen laktózérzékenyként is!

Bizonyára sokan hallottak már róla, hogy az egészséges táplálkozással, életmóddal sok civilizációs betegség (pl. elhízás, cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, daganatos betegségek) megelőzhetőek. Ahhoz hogy ezek megvalósuljanak, néhány szempontot figyelembe kell vennünk. Több részes cikkünkben az egészséges táplálkozás ajánlásának 12 pontját mutatjuk be laktózérzékenyek számára.

Érdemes figyelmesen elolvasni a cikkeket, hogy megtudják, a már ismert laktózmentes alapanyagokat, élelmiszereket milyen arányban és minőségben érdemes fogyasztani ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, egészséges életet élhessenek.

Egészséges táplálkozás 12 pontja laktózérzékenyek számára:

  1. Étkezzünk változatosan!

    • Ma már szinte minden nap szembejön velünk egy divatdiéta, amelyben arra próbálnak ösztönözni minket, hogy csak ezt, vagy csak azt együk, hogy egészségesebbek legyünk.
      Ne dőljünk be ezeknek a hirdetéseknek!
      Az egészséges táplálkozás alapja a minden élelmiszercsoportot magába foglaló étrend, azaz egy élelmiszert se vonjuk meg magunktól.
    • Az egészséges életmód kulcsa a mértékletességben van és nem a tiltáson!
    • Étkezéseinket lehetőleg minden nap ugyanabban az időpontban fogyasszuk el, így könnyen rendszert vihetünk a mindennapokba.
      Fontos azonban, hogy a rohanó hétköznapokban is szánjunk időt a minőségi étkezésre!
    • Merjünk kísérletezni a laktózmentes termékekkel!
      Ismerkedjünk meg új alapanyagokkal, fűszerekkel, ételekkel, hogy az étrendünk ne váljon egyhangúvá, unalmassá!
  1. Mérsékeljük a zsírfogyasztást!

    • A túlzott mértékű zsírfogyasztás és a következményeképpen kialakuló túlsúly, elhízás számos betegség kialakulásában szerepet játszik. Ilyen például a szív- és érrendszeri megbetegedések, melyek hazánkban vezető halálokok közé tartoznak.
    • Megelőzésképpen ügyeljünk az ételkészítéshez használt zsiradék típusára és mennyiségére, valamint az élelmiszerekben jelen lévő látható, vagy láthatatlan zsiradékra is!
    • Ételkészítés során törekedjünk a zsírszegénységre, a bő zsírban sült ételek helyett részesítsük előnyben a kevés zsiradékot igénylő ételkészítési módokat.
      Használjunk például:

      • sütőzacskót
      • teflon edényt
      • süssük alufóliába csomagolva a halakat, vagy a húsokat
    • Távolítsuk el a látható zsiradékot a húsokról, halakról és válasszuk a zsírszegényebb laktózmentes felvágottakat.
    • Fontos hogy az elfogyasztott ételek zsírsavösszetétele megfelelő legyen, ezért használjuk felváltva a növényi eredetű zsiradékokat ÉS a laktózmentes vajat.
      Törekedjünk a változatosságra, ne ragadjunk le egyiknél sem (pl.: szőlőmag-, repce-, dió-, olíva-, tökmag-, napraforgómag-, lenmagolaj és ezek keverékei, kókuszzsír, laktózmentes vaj, stb.)

Cikkünk következő része hamarosan olvasható, kövessék oldalunkat!