- Laktózérzékenység, laktózintolerancia, tejcukor érzékenység, tejallergia - https://laktozerzekeny.hu -

Gyermekek betegségmegelőzése és a laktózérzékenység

A szűrővizsgálatok fontosak a betegség megelőzésben. [1]Avagy miért fontosak a szűrővizsgálatok?

Tény, hogy az emberek nagy részének a legfontosabb ember az életében a gyermeke. Mikor megszületik, aggódva vizsgáljuk át alaposan, meg van e minden ujjacskája, satöbbije….

Hazánkban már ekkor, ingyenesen elvégeznek egy vérből történő szűrést, egy speciális vér-vizsgálatot:

Ez a szűrővizsgálat Magyarországon minden újszülött esetében kötelező.

Aztán rendszeresen látogatja a babát a védőnő, visszük oltásokra, majd bölcsi, ovi és iskola előtt gyermekorvosi engedélyért megyünk a gyerekorvosunkhoz. Aztán mintha elvágták volna a megelőzési folyamatot, ha beteg elvisszük az orvoshoz, kontrollra visszavisszük, de valahogy eszünkbe sem jut, hogy talán egy vérvétel nem ártana, ahogy nekünk sem!

Mi is a szüleinktől láttuk, vagy nem láttuk, hogy rendszeresen kellene menni szűrésekre, vérnyomás ellenőrzésre, tüdőszűrésre (bár már nem lesz kötelező), fogászatra, stb ….

Aztán kinyílik a világ, vele együtt gyermekünk értelme is:

Azaz változik a gyerekünk, de a szervezete is! Ha kinövi a ruháját, ugye újat veszünk, ha meleg a homloka megmérjük a lázát, de nagyon ritka az a szülő, aki „egyszerűnek tűnő” hasmenést, vagy puffadt pocit észrevesz, akár azt is gondolhatja, hogy babaháj.

Tudja-e Ön, hogy járnak Önnek a szűrővizsgálatok?

Pedig ma hazánkban évente egy alkalommal mindenkinek jár az alapos! orvosi ellenőrzés, ami preventíven kiszúrhat olyan lappangó betegségeket, melyek hosszútávon már komoly bajt okozhatnak.

A laktózérzékenység olyan betegség, mely igen ritkán tűnik súlyos betegségnek, szerencsére, ha kiderül a laktáz enzim hiányából adódó probléma, gyorsan lehet orvosolni [3].

Az évi rendszeres vérvétel, és alapos orvosi vizsgálat során merülhet fel a kérdés, hogy vajon a tejcukrot tűri e a gyermek? – ha a vérből nem mutatható ki komolyabb gond, szerencsére!

Ránézésre bizony nem lehet korrekt diagnózist felállítani tejcukor-érzékenység gyanújában, és nem biztos, hogy terhelni kell a gyermeket egy akár kellemetlen tüneteket is előidéző H2 kilégzési próbával [4], viszont kisebbeknél:

megállapítható a laktózintolerancia, vérvétel nélkül is!

Mit tegyünk, ha a gyermekünk fél az orvostól? fél a tűszúrástól – vérvételtől?:

Mit ne tegyünk, ha a gyermekünk fél az orvostól? fél a tűszúrástól – vérvételtől?:

Ha belegondolunk, de őszintén! inkább a gyerek sírjon (persze, ha lehet ő se), mint a szülő!