Fehérjeporok-, turmixok tejfehérje allergiásoknak
NyomtatásA tejfehérje allergia esetében a kizárólagos terápia, a tejfehérje mentes táplálkozás.
A tejfehérje allergiásoknak nincs lehetőségük semmilyen készítménnyel sem ezt a problémát megoldani, mint például a tejcukor-érzékenyeknek, akik akár a laktáz enzim pótlása is jó megoldás lehet. A tejfehérje allergia (helytelen szóhasználattal tejallergia) ugyan „kinőhető”, de jellemzően gyerekek esetében, ha valaki felnőtt korában válik tejfehérje allergiássá, igen kicsi az esély, hogy valaha is elmúlik.
Ugyanakkor mindenkinek joga van, hogy hasonló esélyekkel induljon például a sportolás terén, de akár testsúlycsökkentés esetén, de tejfehérje allergiában speciális fehérjeturmixokat-, fehérjeporokat lehet választani, bár laktóztartalmú lehet. Természetesen, ha a tejfehérje allergiás, tejcukorérzékeny is, akkor arra is figyelnünk kell az összetevőkben.
Bármilyen élelmiszert, étrend kiegészítőt, gyógyszert vásárol a tejfehérje allergiás, az alábbiakra kell figyelni, hogy ne legyen a termék összetevői között:
- kazein, kazeinát
- g-laktalbumin
- ß-laktoglubulin
- tej, tejpor
- tejszín
- tejföl
- joghurt
- kefir
- sajt
- túró
- vaj
- író
- savó, savópor, Citopánpor
- tejjel, tejporral vagy savóval készült margarin
Kifejezetten figyeljünk arra, hogy a tejfehérjétől mentes kifejezés azt jelenti, hogy a gyártás során a felsorolt termékek/anyagok egyike sem került a termékbe és a gyártás és csomagolás során a terméknek a fenti anyagokkal való szennyeződése is kizárható.
Tejmentes termékek jelölése lehet:
Milk free, vagy tehén figura karikában áthúzva
Az elvárásoknak megfelelően akár vegetáriánusoknak is elfogadható tejfehérje mentes fehérjeporokat, fehérjeturmixokhoz való alapanyagokat lehet vásárolni, például sportolói igényeket is figyelembe vevő boltokban.
Tejfehérje mentes állati eredetű fehérjét tartalmazó fehérjepor alapanyag lehet:
- tojásfehérje tartalmú
- marhahús tartalmú
vagy ezek valamilyen arányú kombinációja
Tejfehérje mentes növényi eredetű fehérjét tartalmazó fehérjepor alapanyag lehet:
- rizs eredetű
- borsó eredetű
- szója eredetű
- alga eredetű
- egyéb növényi eredetű
- zab
- amaránt
- quinoa
- köles
- hajdina
- olajos-magvak (tökmag, napraforgómag,lenmag)
vagy ezek valamilyen arányú kombinációja
Természetesen vannak speciális, gyógyászati tápszerek is, melyek elsősorban tejfehérjére allergiás, leromlott betegek számára készültek, de felhasználható tejfehérje allergiás sportolóknak is külföldre biztonságos ételkészítéshez, vagy szintén tejfehérje allergiás testsúlycsökkentéshez, 1- 1 kisebb étkezés kiváltására.
Természetesen tejfehérje allergiás babáknak, akár anyatejpótlásra, vagy később tejpótlásra is kapható ellenőrzött tápszerpor.
Kapcsolódó bejegyzések:
A tejallergia és a tejcukor-érzékenység összehasonlítása
A tejfehérje allergia és a laktózérzékenység teljesen eltérő betegség. Egyetlen közös bennük, hogy a tejfogyasztás okozza a kellemetlen tüneteket mindkét...
Laktózmentes fehérjekészítmények, laktózérzékenyeknek!
Nem csak sportolók használhatnak laktózmentes fehérjekészítményeket. Leromlott egészségi állapotú, és a szükségesnél alacsonyabb súlyú betegek számára tápszerek is készülnek laktózmentes...
Teljes értékű növényi fehérje? Igen ez az AbsoRice. (x)
Laktózérzékenyek tejfehérje allergiások, vegánok szeretni fogják az AbsoRice tisztán növényi fehérje készítményeit, amelyek még gluténmentesek is!
„Tejallergiás” lettem… vagy a családtagom!
Mi van, ha kiderül valakiről, hogy a panaszainak oka a tejallergia? Mi a teendő, hasznos tanácsok tejfehérje allergia felismerésére, kezelésére....